torebka ze sznurka

Torba ze sznurka jak zrobić

Dodatki, a także części garderoby, które wykonywane są samodzielnie z pewnością podbiły serca nie jednej kobiety. To właśnie dzięki poświęceniu chwili czasu i zaangażowania, panie mogą cieszyć się przepięknymi, a co najważniejsze oryginalnymi dodatkami, które każdej stylizacji z pewnością nadadzą charakteru i indywidualnego wydźwięku. Jednym z dodatków, bez których żadna, elegancka miłośniczka mody nie może się obejść jest torebka. To właśnie tam panie mogą pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty przed wyjściem z domu. Tak więc torebka ze sznurka- jak ją zrobić?

Torebka ze sznurka- jak ją zrobić i co będzie potrzebne?

Śmiało można powiedzieć, że szydełkowanie w pełnej gracji wraca ponownie do świata mody. Co więcej, by rozpocząć przygodę z szydełkowaniem, tak naprawdę nie trzeba poświęcać czasu na specjalnych szkoleniach i kursach. Jest to technika niezwykle prosta i przeznaczona dla każdego bez wyjątku. Co więcej, wykonana w ten sposób torebka ze sznurka z pewnością będzie stanowiła świetny dodatek do każdej letniej stylizacji. Będzie się ona bowiem świetnie komponować ze zwiewną, stylową sukienką, a także dużym słomkowym kapeluszem i letnimi sandałkami. Każdej z pań, torebka ze sznurka doda również dziewczęcego uroku i zwiewności, a przy tym w dalszym ciągu będzie ona niezwykle pojemna i funkcjonalna. Tak więc co będzie potrzebne do wykonania takiej torebki? Otóż:

  • pierwszym i najważniejszym elementem jest oczywiście bawełniany sznurek o długości 100 metrów i średnicy około 5 milimetrów.
  • szydełko
  • paski do torebki, oczywiście można wybrać również całkiem inne ozdoby w postaci kolorowych wstążek czy kokard, w zależności od preferencji.
  • ozdobny guzik
  • kawałek tektury w odpowiednim rozmiarze
wykonujemy torebkę
wykonujemy torebkę

Torebka ze sznurka- jak zrobić?

W pierwszej kolejności warto pod ręką przygotować sobie wszystkie niezbędne materiały, a następnie przygotować również swoje miejsce pracy. Kolejnym etapem jest dobranie odpowiednich rozmiarów kawałek tektury, na którym będziemy skrzętnie owijać sznurek, aż do uzyskania kształtu pożądanej torebki. W tym momencie jest również idealny moment na to, by wybrać rozmiar torebki, który będzie dla nas właściwy. Ze sznurka musimy odciąć dwa kawałki, krótkie, za pomocą których przymocujemy chwost do karabińczyka. Dalej owijamy sznurek wokół tektury do momentu w którym się on skończy. Wcześniej odcięty kawałek sznurka delikatnie i z dużą ostrożnością musimy wsunąć pomiędzy tekturę i owijany motek ze sznurka. Ten fragment również musimy solidnie przymocować do karabińczyka. W momencie kiedy owijanie tektury sznurkiem dobiegnie końca, możemy przy pomocy niezwykle ostrych nożyczek, uciąć wystające, dolne kawałki. Do pomocy, można posłużyć się wspomnianym już szydełkiem, by przepleść kolejne warstwy sznurka, a także stworzyć nieoczywiste połączenia, które z pewnością dodadzą całej torebce uroku. Finalnie, możemy zająć się mocowaniem ozdób i przyszyć ozdobny guzik, jeśli chcemy by nasza torebka była zapinana. Idealny dodatek w postaci torebki ze sznurka gotowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *