buty do beżowej sukienki

Jakie buty do beżowej sukienki?

Beżowe kreacje zwykle charakteryzują się dużą uniwersalnością, a także i bezpieczeństwem. To właśnie na sukienki w tym kolorze zwykły stawiać panie, które chcą prezentować się niezwykle elegancko, a jednocześnie nie przesadzić z ekstrawagancją i nie przekroczyć granic dobrego smaku. Niemniej jednak beżowe sukienki występują zarówno w odsłonach wieczorowych jak w formie typowej, dziennej sukienki. Dużo dylematów pojawia się jednak w momencie, kiedy do takiej kreacji trzeba dobrać odpowiednie buty. Tak więc jakie buty do beżowej sukienki dobrać, by się z nią idealnie komponowały?

Jakie buty do beżowej sukienki?- najważniejsze zasady doboru

W pierwszej kolejności warto pamiętać, że beżowa sukienka choć jest uważana za kreację uniwersalną i względnie bezpieczną, nie będzie się dobrze komponowała ze wszystkimi kolorami, a nawet i fasonami obuwia. Nie da się ukryć, że w przypadku doboru butów do tego typu sukienki trzeba zachować szczególną ostrożność, by nie sprawić iż nasza kreacja będzie wyglądała po prostu nieestetycznie i nieelegancko. Istotna jest również sama wysokość obcasa, gdyż nawet najlepiej skomponowana stylizacja może zostać zaburzona przez nieumiejętne poruszanie się w butach na niebotycznie wysokim obcasie. Co więcej, buty do beżowej sukienki powinny również zostać dobrane tak, by pasowały swoim stylem do okazji lub wydarzenia na które się wybieramy. Warto mieć te wskazówki na uwadze, gdyż z pewnością pomogą one wybrać buty, dopasowane do beżowej kreacji.

Jakie buty do beżowej sukienki?- kolory obuwia

Wiele kobiet uwielbia beżowe sukienki ze względu na ich elegancję oraz klasę. Niemniej jednak prawdziwy problem pojawia się w momencie, kiedy stylizację trzeba uzupełnić odpowiednimi butami. Tak więc jakie buty można dopasować do beżowej sukienki? Najprościej można powiedzieć, że warto postawić na taki kolor obuwia, w którym czujemy się najlepiej. Niemniej jednak beżowa sukienka nie pozwala na tak dużą dowolność w tym zakresie. Zwykle najlepszym towarzyszem beżowej sukienki jest obuwie w kolorze czarnym, gdyż czerń jak wiadomo pasuje praktycznie do wszystkiego. Jeśli jednak nasza kreacja jest w odcieniu bardzo jasnego beżu, to czarne buty mogłyby jedynie ją mocno obciążyć. O wiele lepszym rozwiązaniem okażą się więc buty w kolorze jasnego brązu lub pudrowego różu. Co więcej, z delikatnym beżem czerwień również będzie się świetnie komponować, jednak nie może być ona zbyt intensywna.

sukienka beż buty
sukienka beż buty

Jakie buty do beżowej sukienki?- fason obuwia

Fason obuwia, który dobierzemy do beżowej sukienki będzie uzależniony przede wszystkim od okazji. Jeśli beżowa sukienka będzie towarzyszyć nam podczas przyjęcia, warto ożywić ją szpilkami w kolorze złotym lub srebrnym. Metaliczne odcienie będą bowiem przełamywać grzeczność beżowego koloru i sprawią, że stylizacją będzie nieco dynamiczniejsza. Na okazje typu wesele lub chrzciny również warto postawić na buty na obcasie, a nawet modele z odkrytymi palcami. Jednak w tym przypadku nie muszą być to szpilki na 15 centymetrowym obcasie. Niższe buty zapewnią nam większą wygodę i swobodę poruszania się. Świetnie sprawdzą się nawet czółenka na delikatnym słupku. Jeśli zaś beżową sukienkę zakładamy w sezonie letnim to z pewnością jest ona zwiewna i dziewczęca. Wówczas można dopasować do niej sandały, które idealnie uzupełnią kreacje na letni spacer bądź randkę. Fasonem obuwia, który idealnie uzupełni beżową kreację do pracy są buty z zakrytymi palcami, z uwagi na obowiązujący w biurach dresscode. Niemniej jednak dopuszczalne jest postawienie w tym wypadku na modele z delikatną koturną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *