dodatki czerwona sukienka

Jak wybrać dodatki do czerwonej sukienki?

W garderobie każdej kobiety powinna naleźć się klasyczna czerwona sukienka. Może się doskonale sprawdzić zarówno podczas eleganckich okazji, jak i spotkań towarzyskich ze znajomymi. Wiele kobiet uważa, że jest to propozycja tylko dla odważnych. Nic bardziej mylnego! Czerwona sukienka to bardzo kobiecy strój, trzeba ją tylko dopasować do figury, a także wybrać odpowiednie dodatki. Cała stylizacja musi być spójna i dostosowana do danej okazji.

Jak dobrać buty do czerwonej sukienki?

Nie da się ukryć, że czerwień przyciąga spojrzenia. Wybór dodatków powinien być starannie przemyślany. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na obuwie i torebkę. Trzeba zastanowić się nad okazją, na jaką przygotowujemy cały strój. Spotkanie w biurze lub wesele przyjaciół wymagają założenia eleganckiego obuwia. Latem można pokusić się o założenie lekkich sandałków na szpilce. Najlepiej jednak wybierać buty z zakrytym palcem, czyli czółenka lub szpilki z noskiem w szpic. Zimą dobrym rozwiązaniem jest założenie kozaków lub botków, trzeba jednak zwrócić uwagę, aby obcas był stabilny i zapewniał wygodę podczas dłuższego chodzenia.

Kolor ma duże znaczenie

Nie bez znaczenia jest kolor butów. Z czerwoną sukienką doskonale będzie prezentować się przede wszystkim czerń. Można postawić również na beżowe, srebrne lub złote buty. Jeżeli natomiast wolimy komplety w jednolitym kolorze, warto zastanowić się nad wyborem czerwonych szpilek, ale koniecznie w innym odcieniu. Powinny wyraźnie odcinać się od sukienki, co można uwydatnić za pomocą innych dodatków.

Torebka do biura i na imprezę

Jednym z takich elementów jest torebka. Kolor dostosowany do butów sprawi wrażenie większej elegancji. Trzeba też zwrócić uwagę na rozmiar torebki. Na wyjście weekendowe powinna mieć niewielki rozmiar, więc może to być kopertówka lub mała torebka zawieszona na łańcuszku. Spotkanie biznesowe może wymagać większej ilości miejsca. W takiej sytuacji nie musimy dobierać torebki do koloru butów. Można postawić na większy kontrast, dzięki czemu będzie to element ożywający naszą stylizację.

sukienka czerwona dodatki
sukienka czerwona dodatki

Jak dobrać biżuterię do czerwonej sukienki?

Bardzo ważnym dodatkiem jest biżuteria. Do koloru czerwonego pasuje zarówno złoto, jak i srebro, dlatego trzeba skupić się na tym, co bardziej pasuje do naszej urody. Wielu osobom złote dodatki wydają się pretensjonalne, ale z pewnością bardziej przyciągają uwagę. Złoto jest polecane szczególnie kobietom z ciepłym typem urody. Wygląda doskonale na skórze i może być uzupełnieniem włosów kolorze blond. Natomiast do chłodnych typów urody najlepiej wybierać biżuterię srebrną lub wykonaną z białego złota.

Krój sukienki i ilość dodatków

Jeżeli sukienka ma głęboki dekolt, nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć łańcuszek z wisiorkiem. Sukienki zabudowane będą wyglądały bardzo dobrze w towarzystwie kolczyków. Na rękę możemy założyć zegarek, musi być jednak elegancki i spójny wizualnie zarówno z sukienką, jak i biżuterią. W niektórych sytuacjach może być on też zamiennikiem innych elementów złotych lub srebrnych. Pamiętajmy, że liczy się dobry gust, a nie ilość i rozmiar świecących przedmiotów.

Dodatki do sukienki powinny sprawić, że cała stylizacja nabierze klasy. Czerwone sukienki mogą zakładać kobiety z różnymi typami urody, zarówno blondynki, jak i brunetki. Jest to ponadczasowy element stroju, który skutecznie przyciąga wzrok. Obok takiej stylizacji nie da się przejść obojętnie. W wielu przypadkach może być to sposób na zwrócenie uwagi podczas nieplanowanego wyjścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *